Leonid Slucki: U Moskvi se ponosimo najprisnijim odnosima sa Srbijom

|   Info
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je danas predsednika Кomiteta za međunarodne poslove Državne Dume Federalne skupštine Ruske Federacije Leonida Sluckog, koji je rekao da se u Moskvi ponose najprisnijim odnosom dveju zemalja, što potvrđuju i učestali kontakti na visokom nivou, saopšteno je iz Vučićevog kabineta.
Foto: Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike

 

Izvor: FoNet

Vučić je istakao da svaki susret sa nekim od ruskih zvaničnika potvrdi visok stepen međusobnog razumevanja i poverenja, koji karakteriše odnose Srbije i Rusije.

Vučić i Slucki su razgovarali o daljem razvoju srpsko-ruske saradnje u svim oblastima.

Vučić je podsetio na svoj nedavni telefonski razgovor sa predsednikom Putinom i rekao da se prijateljski odnosi Srbije i Rusije dokazuju u različitim izazovima, pa i sada, u vreme pandemije КOVID-19.

Izrazio je veliku zahvalnost za isporuke vakcine Sputnjik V, kao i na čvrstoj i aktivnoj podršci Rusije u odbrani celovitosti i nezavisnosti Srbije i njenih državnih i nacionalnih interesa.

Slucki je izrazio zadovoljstvo napretkom ekonomske saradnje Srbije i Rusije.

Istakao je da ga raduje što zajednički infrastrukturni projekti, poput pruge Stara Pazova-Novi Sad, kao i projekti u oblasti energetike poput gasovoda od bugarske do mađarske granice, doprinose ekonomskom napretku naše zemlje.

Foto: Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar