Majstorija Marina za stopostotni učinak na pripremama

Pobednički niz kompetirala je pobeda nad liderom slovenačkog prvenstva Mariborom rezultatom 1:0.

Fudbaleri Crvene zvezde ostarili su maksimalan ućinak na pripremnim utakmicama u Turskoj. Pobednički niz kompetirala je pobeda nad liderom slovenačkog prvenstva Mariborom rezultatom 1:0.
Generalna proba pred nastavak sezone bila je prava takmičarska utakmica koja je protekla u vrlo tvrdoj borbi. Nakon izjednačenog prvog poluvremena i nekoliko poluprilika na obe strane, Zvezda je u nastavku preuzela inicijativu. Ređale su se prilike pred golom slovenačkiog tima. Odbrana rivala je dobro odolevala, ali samo do 79. minuta kada je Marin dlučio pobednika. Pogotku je prethodio vrlo dobar, snažan šut Simića i odlična odbrana Handanovića, da bi onda bivši nemački reprezentativac spoljnim delom stopala maestralno pogodio donji levi ugao za konačnih 1:0.
Meč će ostati upamćen i po debiju novajlije Gajića, koji je u 66. minutu zamenio Babića.
Povratak u Beograd zakazan je za subotu, a prvi prvenstveni duel je 16. februara od 16 sati protiv Vojvodine na stadionu „Rajko Mitić“.