Izvor: FoNet, RTS
Rebalansom budžeta izdvojeno je devet milijardi dinara za završetak dve kovid bolnice u Beogradu i Kruševcu, kao i sredstva za nabavku lekova i opremanje zdravstvenih ustanova, ali i za nastavak kapitalnih projekata i podršku poljoprivrednicima, rekao je danas za RTS ministar finansija Siniša Mali.
Mali je, uoči rasprave o rebalansu budžeta u Skupštini Srbije, rekao da je cilj da se dodatno ojačaju napori u borbi protiv korona virusa, kao i jačanje ekonomije i rasta bruto domaćeg proizvoda (BDP).
"Ulagaće se novac i u kapitalne projekte kao što su završetak obilaznice oko Beograda i Moravski koridor. Biće sredstava i za poljoprivrednike, a za sve radnike u zdravstvu obezbeđeno je po 10.000 dinara", izjavio je Mali i dodao da javni dug neće preći 60 odsto BDP.
Najavio je i da će budžet za 2021. godinu za desetak dana biti pred Vladom.
"Planira se deficit od tri odsto u dogovoru sa MMF, što daje dalje mogućnosti za smanjenje javnog duga, kao i rekordan iznos novca za kapitalne investicije", rekao je Mali.
Potvrdio je da će od 1. januara biti povećane penzije i minimalna zarada, kao i da će porasti plate u javnom sektoru, ali još nije poznato koliko.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!