Izvor: B93, BETA, Tanjug
Više od 500 ljudi je povređeno, saopštili su bolnički i policijski izvori.
"Ima mnogo povređenih u kritičnom stanju", izjavili su Frans presu policijski zvaničnici i dodali da više od 250 osoba prebačeno u bolnice.
Eksplozije su pogodile tri crkve i tri hotela u ekonomskoj prestonici Šri Lanke Kolombu, kao i u crkvi u gradu Negombo.
Među poginulima su vernici i hotelski gosti, među njima 35 stranaca.
Samo u jednoj crkvi poginulo je više od 50 ljudi, rekli su policijski zvaničnici, preneo je Rojters.
Premijer Ranil Vikremesinge zakazao je hitnu sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost.
Policijski izvori su naveli da je u toku evakuacija povređenih, javio je Rojters.
Dve turističke agencije su potvrdile da su se eksplozije dogodile u hotelima u Kolombu. Lokalna TV prikazala je oštećenja na hotelima Sinamon Grand, Šangri-La i Kingsberi.
Izvori u policiji su naveli da se jedna od eksplozija dogodila u crkvi Svetog Antonija u prestonici, kao i da je u mahom katoličkom gradu Negombo pogođena crkva Svetog Sebastijana.
Ta crkva je na svojoj Fejsbuk stranici postavila fotografije razaranja u unutrašnjosti zdanja i zatražila pomoć javnosti.
BBC javlja da su napadi izvedeni tokom uskršnje službe u crkvama.
Za sada niko nije preuzeo odgovornost za eksplozije.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!