Mega od sigurne pobede do neizvesne završnice

Košarkaši Mege vratili su se na pobedničlki kolosek savladavši pred svojim navijačima ekipu Krke rezultatom 80:72, u meču 19. kola ABA lige.

Izabranici Dejana Milojevića upisali su važnu pobedu pred početak takmičenja na finalnom turniru Kupa Radivoja Koraća, ali su u meču sa “fenjerašem” regionalnog takmičenja umalo od gotovog napravili veresiju.
Košarkaši Mege nagovestili su igrom u tri i po četvrtine da sigrunim korakom idu ka novom trujumfu,  a onda su za nekoliko minuta u finišu od 18 poena razlike napravili dramatičnu egal završnicu u kojoj su gosti imali napad za "minus 1" ali su, srećom po domaće, napravili ofanzivni faul.
Luka Ašćerić bio je prva figura susreta sa 24 poena, odigrao je na granici trpl dabla, a meč je završio dodavši devet asistencija I osam skokova. Najbolje ga je pratio Nikola Mišković dodao sa 12 poena.
Dalibor Đapa je predvodio strelce kod gostiju sa 17 poena, dok je Jure Lalić imao 11.
Košarkaši Mege sada se okreću Kupu Koraća i pokušaju da ponove 2016. godinu kada su prvi put u istoriji osvojili “Žućkovu levicu”.