Mega ruši redom

Košarkaši Mega Bemaksa nastavili su sa odličnim partijama u novoj sezoni ABA lige.

Srpski klub je zadržao maksimalan učinak savladavši na svom terenu ekipu Olimpije posle produžetka rezultatom 81:77, u meču četvrtog kola regionalnog takmičenja.
Izabranici Dejana Milojevića načinili su veliki podvig, budući da su se u trećoj četvrtini suočili sa dvocifrenom prednošću tima iz Ljubljane. Ipak, Mega je uspela da zaustavi tranziciju rivala i da se odličnim startom poslednje četvrtine u potpunosti vrati u igru. Nakon poena Miškovića, domaća ekipa je povela četiri minuta pre kraja sa 70:68. Usledila je neizvesna završnica, a srpski predstavnik je imao priliku da trijufuje u poslednjem napadu, ali je Mušidi promašio dve trojke.
Na krjau je odlučio finiš produžetka, kada je Mega napravila seriju 7:0 I stigla do nedostićne prednosti.
Pobedinke je predvosio Mišković sa 18 poena, Bitadze je upisao 17, Mokoka i Fundić po 11 poena.
Na drugoj strani istakao se Lapornik sa 19 poena.
Mega će u narednoj rundi gostovati Mornaru, dok će Olimpija ugostiti Cibonu.