U Šidu je održan 19. po redu festival „Melodije ruskog dvora” u organizaciji Kulturno prosvetnog društva „Đura Kiš” uz podršku opštine Šid i Nacionalnog saveta rusinske nacionalne manjine. Učestvoalo je ukupno osam otkestara, a za pobednički je proglašen orkestar Kulturnog društva „Julijan Ramač Čamo” iz Ruskog Krstura. U sklopu festivala otvorena je izložba slika Anđelke Antičević dok je na štandovima udruženja žena predstavljena paleta tradicionalne ruče radinosti uz bogatu ponudu slatkih i slanih kolača
autor: Blaženka Đierčan
Komentari (0)
Ne postoji komentar!