Mladi fudbaleri pobedili Rusiju i obezbedili nastup na Evropskom prvenstvu

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Rusiju sa 2:1, čime je obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo i to dva kola pre kraja kvalifikacija.

Utakmica se igrala u Nižnjem Novogorodu, a naši mladi fudbaleri došli su do trijumfa tek posle preokreta. Rusija je povela golom Nikite Černova u 62. minutu. Izjednačenje je doneo Luka Jović sa bele tačke u 74, a preokret i pobedu za Srbiju omogućio je Aleksandar Lutovac pogotkom u 89. minutu.

Srbija sada u svojoj kvalifikacionoj grupi ima svih osam pobeda i na tabeli je ubedljivo prva, ispred Rusije i trećeplasirane Austrije.

U preostale dve utakmice protivnici naše mlade reprezentacije su Austrija i Jermernija. Oba meča igraju se u oktobru i na domaćem terenu.

Evropsko prvenstvo za fudbalere do 21 godine igraće se 2019. u Italiji i San Marinu.