Neverovatna serija pobeda našeg Novaka Đokovića u ovoj godini prekinuta je u finalnom odmeravanju snaga na Rolan Garosu. Pobednički trofej prestižnog turnira završio je u rukama Rafaela Nadala, a do njega je stigao pobedom rezutlatom 3:0, po setovima 6:0. 6:2 i 7:5.
Španski teneser je još jednom pokazao dominaciju na partiskoj šljaci, a svoju 13. titulu u karijeri na ovom grend slemu i četvrtu uzastopnu najavio je furioznom igrom u prvom setu. Nadal je u tom delu meča odigrao neverovano i ostavio našeg tenisera bez osvojenog gema. Španac je zadržao odličan ritam I tokom drugog seta. Novak je tada uspeo da osvoji dva gema, ali je bio daleko od toga da ugrozi sjajnu igru svog rivala. Naš teniser je u končano opustio ruku tokom trećeg seta. Povratak je nagovestio prvim brejkom u ovom meču, kada je poveo sa 4:3, pa 5:4, međutum protivnik mu nije dozvolio da se razigra. Nadal je dobio poslednja tri gema i potpuno zasluženo stigao do nove velike rekordne titule u Parizu.
Novak je ovim porazom prekinio petogodišnju dominaciju u Grend slem finalima, ali će i pored toga zadržati naslov najboljeg tenisera sveta na kraju ove godine.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!