Naisa preskočila prvu prepreku u Čelendž kupu

Rukometašice Naise prebrodile su prvu ovosezonsku evropsku prepreku. Niški tim izborio je plasman u četvrtfinale Čelendž kupa pošto je i u revanšu pred svojim navijačima upisao pobedu nad ekipom Graca, ovog puta rezultatom 30:24.
Definitnivno da je rezultat iz prvog meča u Austriji opustio izabranice Svetislava Jovanovića pred novi okršaj. Veliki plus od čak 17 golova viška rezultirao je veoma nemotivnisanom igrom Naise u prvom poluvremenu. Rukometašice Graca su to iskoristile, ali su pored toga imale zaostatak od dva gola nakon prvih 30 minuta igre.
Nastavak je doneo nešto angažovanijiu igru domačih rukometašica, međutuim gošće iz Graca nisu imale nameru da se predaju. Održavala je Naisa prednost od 3-5 golova tokom drugog dela sve do desetak minuta pre kraja kada su gošće ponovo zapretile i smanjile na dva gola razlike. Ipak, iskustvo i kvalitet Naise je odmah došlo do izražaja. Niški tim je uzvatio serijom 4:0, čime je stavile tačku na prvu prepreku u takmičenju koje je osvojio 2007. godine.
Trener Nišlijki Svetislav Jovanović priželjkuje sreću u utorak na žrebu, ali i kririkuje usporenu igru svog tima na ovom meču.
Naisu su do pobede predvodile Jelena Terzić sa 7 i Teodora Petković sa 6 golova. Na drugoj strani, bolja od ostalih bila je Ana Albek sa devet golova.
Naisa se sada okreće obavezama na domaćoj sceni gde je očekuje derbi susret sa prvoplasiranom Jagodinom.