NBA: I Bogdanović doneo pobedu u poslednjoj sekundi (video)

Bogdanović je ovim pogotkom samo upotpunio dobar učinak. Za 30 minuta na terenu postigao je 17 poena, uz tri skoka. Solidan utisak ostavio je i Bjelica sa deset poena i pet skokova tokom 22 minuta koliko je proveo na parketu.

Još jedan srpski košarkaš je bio igrač odluke u jednom NBA meču. Posle Bjelice i Bogdan Bogdanović je postigao odlučujući koš za Sakramento.

Trojkom u poslednjoj sekundi meča Bogdanović je Kingsima doneo pobedu rezultatom 94:93 u utakmici sa Oklahomom. Duel se u ovom slučaju igrao na domaćem terenu i pri vođstvu gostiju od 91:93 srpski košarkaš je majstorski iskoristio loptu izvan linije šuta za tri poena, na samo sekund pre kraja.

"Da li su u toku srpski praznici? Moguće je. Imamo mnogo dobrih igrača koji mogu da preuzmu odgovornost. Nije bilo lako na početku sezone i taj osećaj ne treba da zaboravimo, posebno sada kada smo ostvarili nekoliko pobeda u nizu. Svaki meč je važanTri meča zaredom smo dobili zahvaljujući koševima u poslednjem napadu. Osećaj je veoma dobar, posebno jer su utakmice došle jedna za drugom. Stekli smo iskustvo i izgradili nešto", rekao je posle meča Bogdanović.

Najefikasniji u timu Sakramenta bio je Badi Hild sa koševima za 23 poena. Kod Oklahome se istakao Denis Šroder sa 17, dvocifreni su bili i Abdel Nader sa 15, Aleksander i Galinari sa po 14 poena, a dabl-dabl je imao Stiv Adams sa 12 poena i 11 skokova.