Neki novi "orlovi": Srbija ispustila pobedu

Rukometna reprezentacija Srbije ispustila je pobedu na startu Svetskog prvenstva u Nemačkoj. “Orlovi” su remizirali sa selekcijom Rusije rezultatom 30:30, u meču prvog kola A grupe.

Sjajno je podmlađeni tim Srbije odigrao prvo poluvrmene. Lako su naši momci i bez mnogo komplikovanja u napadu pronalazili put do mreže rivala, u jenom momentu su imali i plus tri protiv favorizovanog rivla, međutim nisu  mogli i protiv sudija. Evidentno je da je naš tim imao niz propusta u odbrani, međutim arbitniri su u prvih 30 minuta duela dosudili čak devet sedmeraca u korist ruske ekipe kao i pet isključenja. Protivnik je iskoristio ovaj vetar uleđa i uspeo da povede, međtuim Nikolić je u poslednjim sekundama prvog duela postavio egal na poluvremenu.

Srbija je sjajno iskoristila prednost igrača više na startu drugog dela i sa dva brza gola ponovo podigla na tri gola prednosti. Naš tim je nastavio u istom ritmu i nedugo zatim nakon preciznog sedmerca Ilića poveo sa maksimalnih četiri razlike u 39. minutu. Rusi su odmah zaigrali odbranu 5-1 koja ima je donela boljitak u defanzivi i tri vezana gola, a u 46. minutu i izjednačenje. Finiš je doneo pravu dvamu, Srbija je u poslesdnja tri minuta u dva navrata ispistila dva gola viška, kao i napad za pobedu, kada je golman Grams, posle šuta Kukića, sačuvao bod Ruskoj ekipi.
Šest golova u za našu ekipi postigao je Ilić, jedan manje upisao je Vujić, dok je Kukić dao četiri. Ruse je predvodio Dibirov, koji je postigao čak 12 golova.

Već u subotu naše rukometaše očekije najveći izazav u grunoj fazi, duel sa neprikosnovenim Francuzima od 20.30.