Nerešeno u meču Metalca i Radničkog (video)

Fudbaleri Radničkog remizirali su u Gornjem Milanovcu sa ekipom Metalca rezultatom 1:1, u susretu 20. kola Superlige Srbije. Strelac za Nišlije bio je Marković u 49. minutu, dok je pogodak za Metalac postigao Katanić u 83. minutu.

Radnički je u prvom poluvremenu imao inicijativu i više je pretio. Najbolju šansu imao je preko Stevanovića, čiji je udarac glavom sjajnom intervencijom zaustavio golmana domaćih Puletić, a istom igraču je poništen pogodak zbog faula u napadu. Metalac je u ovom delu igre stvorio jednu veliku priliku, koju nije realizovao Vlaukin.

Gosti iz Niša poveli su u 49. minutu. Đuričković je izveo slobodan udarac sa desne strane terena i poslao odličan centaršut u kazneni prostor, gde je najbolji u skoku bio štoper Žarko Marković, koji je glavom matirao Puletića, za 0:1. Domaćin je od tog trenutka reuzeo kontrolu nad utakmicom, napadao je u talasima, a kolosalnu šansu imao je u 73. minutu. Maksimović je šutirao na prazan gol, a loptu je sa same linije izbacio Bjeličić i tako sprečio sigurno izjednačenje, ali je ono stiglo deset minut kasnije. Nakon kornera domaćih sa desne strane, Arambašić je nadskočio čuvare na prvoj stative i glavom prosledio loptu na drugu, gde je Katanić, koji je pobegao Šljiviću, samo postavio nogu i pogodio za konačnih 1:1.

Šef stručnog štaba Radničkog Vladimir Gaćinović izneo je svoje utiske nakon ovom meča:
"Bila je ovo sadržajna utakmica, a pogotovo drugo poluvreme kada su i jedni i drugi otvorili karte. Posle svega, ja se ne mogu oteti utisku da smo danas zaslužili pobedu, ali fudbal ne bi bio to što jeste kada bi bolji uvek pobeđivao. Smatram smo smo tokom većeg dela meča kontrolisali dešavanja na terenu. U prvom poluvremenu smo imali inicijativu, u drugom smo poveli na vreme, a onda smo se povukli više nego što je trebalo i to nas je dovelo u situaciju da im dopustimo da stvore nekoliko šansi i na kraju da postignu gol. Čak smo u finišu mogli i da izgubimo ovu utakmicu, što bi bilo neverovatno. Na kraju, kada se podvuče crta, moramo biti zadovoljni i jednim. Ovo je neugodno gostovanje, Metalac je dobar tim, a teren je bio izuzetno težak za igru" rekao je Gaćinović.