Nina ispustila 5:0 i šest set lopti

Nekadašnja šampionka US Opena slavila je rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 7:6 i tako se revanširala Stojanovićevoj za nedavni poraz u na turniru u Nančangu.

Nina Stojanović ispala je iz konkurencije za plasman u završnicu turnira u Gvangdžou. Naša tenerke je u meču četvrtfinala doživela poraz od iskusne Australijanske Samante Stosur. Nekadašnja šampionka US Opena slavila je rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 7:6 i tako se revanširala Stojanovićevoj za nedavni poraz u na turniru u Nančangu.
Nina je bila u prilici da ponovi taj rezutlat, međutim ispustila je veliku šansu u drugom setu. Naša teniserka je imala čak 5:0 u gemovima i velikih šest set lopti, posebno u 12. gemu kada je imala vođstvo 40:0 na servis rivalke.
 Stosur je uspela da se pobedi posle velikog preokreta i izbori nastup u polufinalu, dok će Nina  morati da se zadovolji podatkom da se prvi put u karijeri plasirala u Top100.
Turnir u Gvangdžou igra se za nagradni fond od 500.000 dolara.