Ništa od Evrope: Partizan poražen i pored bolje igre

Partizan je u gostima timu Šarlroa poražen sa 3:1, a do konačnog rezultata stiglo se u produženom vremenu. Slaba igra u prvom i dobra u drugom poluvremenu - na taj način u najkraćem se može opisati igra fudbalera trenera Aleksandra Stanojevića u Belgiji.

Partizan je završio evropsko takmičenje za ovu sezonu. Crno-beli neće igrati u Ligi Evropa i to je postalo jasno nakon poraza od ekipe Šarloa u trećem kolu kvalifikacija.

Partizan je u gostima poražen sa 3:1, a do konačnog rezultata stiglo se u produženom vremenu. Slaba igra u prvom i dobra u drugom poluvremenu - na taj način u najkraćem se može opisati igra fudbalera trenera Aleksandra Stanojevića u Belgiji.

Domaćin je poveo golom Desoleila u 10. minutu utakmice. Izjednačio je Suma u 53. Konačan rezultat postavio je Rezai u 108. minutu susreta.

U prvom poluvremenu gledali smo loš fudbal, sa obe strane. Ekipe nisu briljirale, nije bilo prilika i uglavnom se igralo na sredini terena. Ipak, domaći fudbaleri uspeli su da iskoriste pad koncentracije crno-belih. Stojković je uspeo da reaguje posle kornera, ali se lopta odbila do kapitena Šarlroa. Desoleil je iz prve šutirao, golman Partizana bio je zaklonjen, te nije mogao da spreči vođstvo protivnika.

Ulazak Sejduba Sume u drugom poluvremenu promenio je ekipu Aleksandra Stanojevića. U 53. minutu Asano mu je asistirao, a on je snažnim udarcem izjednačio. U nastavku meča ekipa Partizana je bila bolja, imala je više šansi od prvoplasirane ekipe Belgije, međutim izostala je realizacije, te se ušlo u produžetak. Tamo smo gledali ujednačenu igru, a Šarlroa ponovo iz prekida dolazi do vođstva.

"To je teška utamica na strani protiv dobrog protivnika. Nije lako napraviti priliku. Jednostavno je bilo teško. Suma je ušao, doneo rezultat i šanse. Možemo sa te strane da budemo zadovoljni Sigurno da prvo poluvreme nismo bili dovoljno ofanzivni kako je trebalo. Ipak, igra se jedna utakmica. Oni teško primaju golove. Mislim da smo bili bolji rival, stvorili smo više prilika, ali nema šta čestitam im na prolazu", rekao je posle utakmice trener Partizana Aleksandar Stanojević.

Šarlroa – Partizan 2:1 (1:0)