Nole krči put ka novoj tituli

Najbolji teniser sveta izborio je plasman u polufinale savladaši Francuza Luku Puja rezultatom 2:0, po setovima 7:6(2), 6:1.

Novak Đoković nastavio je da krči put ka odbrani trona na turniru u Sinsinatiju. Najbolji teniser sveta izborio je plasman u polufinale savladaši Francuza Luku Puja rezultatom 2:0, po setovima 7:6(2), 6:1.
Prvi st je doneo izjednačenu  igru. Rivali su igrali izuzetno sigurno u gemovima u kojima su servirali, pa je o pobediku prve deonice odlučivao taj-brejk. Prvi poen u dodatnom 13. gemu pripao je Puju, ali je onda najbolji teniser sveta osvojio narednih šest i stigao do pet vezanih set lopti. Nole je iskoristio drugu, stigao do osvajanja prvog seta i kako se ispostavilo time je i definininov slomio otpor prtivnika.
Nole je drugu deonicu otvorio brejkom, a potom je rutiskom igrom sačuvao prednost i stigao do konačne pobede.
Za plasman u finale Sisinatija Nole će odmeriti snage sa ruskim teniserom Danilom Medvedevim.