Novosti: "Velika petorka" do kraja meseca ponovo u poseti Srbiji

|   Info
Velika petorka u kojoj se nalaze izaslanik Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak, kao i emisari predsednika SAD, Francuske, Nemačke i italijanske premijerke, dolaze do kraja meseca ponovo u posetu Srbiji, saznaju danas Novosti.
Foto: buducnostsrbijeav - arhiva

 

Izvor: FoNet, Novosti

Prema informacijama Novosti, na stolu će biti još snažniji pritisci da Srbija uvede sankcije Rusiji, kao i da se u potpunosti primeni Ohridski sporazum.

Posle događaja u Banjskoj, očekuje se da kvintet to iskoristi kako bi od Vučića iznudio "kooperativnost".

Kako tumače Novosti, to znači da se Srbija ne protivi članstvu Kosova u međunarodnim organizacijama i UN.

Ovaj petočlani tim bio je u Srbiji 20. januara, kada je pred Srbiju tokom razgovora sa Vučićem, kako tvrde Novosti, "bukvalno stavio ultimatum - prihvatanje nemačko-francuskog, odnosno evropskog plana, koji je kasnije i dogovoren u Ohridu ili razne vrste kazni, od uvođenja viza do povlačenja investitora".

 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar