"Orlovi" odoleli Nemcima

Iako bez nekolicine standardnih igrača, Srbija je ostavila sasvim solidan utisak na terenu favorizovanog rivala, imala je nekoliko veoma lepih napada i neverovatnog Dmitrovića na golu.

Fudbalska reprezentaije Srbije odigrala je nerešeno na gostovanju Nemačkoj u Volfsburgu rezultatom 1:1, u generalnoj probi pred nastup u kvalifikacijama za naredno Evropsko prvenstvo.
Nemačka je od starta krenula u ofanzivu, međutim ubrzo  je uspedio hladaš tup za domaće I to u režiji igrača kojeg vrlo dobo poznaju. Igrao se 12. minutu kada je Luka Jović bio na pravom mestu posle kornera, usledio je precizan šut glavom i prvenac u dresu Srbije. Nemci su se potom preselili na našu polovinu, a golman Dmitrović je u dva navrata branio zicere pritivničkim igračima. Srbije se oslobodila protiska u finišu prvog dela, lepo je kombinovala na protivničkoj polovitni i stvorlia veliki zicer za 2:0, međutim Ljajić je neometan prebacio gol sa deset metara.
U drugom delu usledio je jo ječi pritisak Nemačke, predvođene odličnim Saneom i rezervistom Rojsom. Dmitrović je nastavio sa bravurama na golu, a u jedmom napadu mrežu našeg tima spasio je i Maksimović, izbacivši loptu sa gol linije. Veliki pritisak “pancera” urodio je plodom u 68. minutu. Lopta je posle greške u dodavanju naših defanzivaca stigla do Gorecke, koji je posle driblinga odličnio šutirao sa petnaestak metara. Nemačka je bila daleko konkretnija i u preostalom delu meča, ali je naš tim uspeo da sačuva remi.
Nerešen rezultat na terenu jedne od najjačih selekcija sveta definitivno ohrabruje pred početak kvalifikacija za narendo Evropsko prvenstvo i duel u Portugaliji koji je na programu u ponedeljak.