Aleksandra Krunić je osvojila titulu u dubl konkurenciji na turniru u Hertogenbošu. Srpska teniserka je zajedno sa Japankom Šukom Aojamom u finalu pobedila kombinaciju Lesli Kerkov i Bibijane Skofs.
Japansko-srpski dubl finalni meč rešio je u svoju korist rezultatom 7:5 i 6:3 u setovima. Iako su tokom prve deonice dva puta bile u zaostatku, Krunić i Aojama uspevale su da stignu protivnice i preokrenu u svoju korist. U drugom setu dodatno su podigle nivo igre i borbenošću uspostavile dominaciju na terenu, zbog čega rivalski dubl nije imao nikakvu ozbiljnu šansu da ugrozi njihovo vođstvo i na kraju trijumf.
I pored ove titule u dublu, Aleksandru Krunić u ponedeljak očekuje pad na svetskoj rang listi sa kojim će verovatno ispasti iz 100 najboljih. Razlog je poraz u prvom kolu singla. Prošle godine je na ovom turniru osvojila titulu, a zbog ispadanja u ranoj fazi takmičenja sada je izgubila puno bodova.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!