Deo izložbe koja je otvorena u Ruskom kutku niške Narodne biblioteke Stevan Sremac prikazuje odnose Dostojevskog i Tolstoja sa srpskim narodom, njihovu privatnu prepisku sa pojedinim Srbima, kao i junake njihovih dela i potomke koji su vezani za našu zemlju.
Miloš Crnjanski, Ivo Andrić, Momčilo Anastasijević, samo su neki od domaćih pisaca čiji je rad bio pod uticajem ova dva ruska autora.
Prema rečima direktorke Narodne biblioteke Stevan Sremac u Nišu, Sonje Šuković, ova izložba svedoči o velikoj ljubavi između ruskog i srpskog naroda.
Izložba ''Tolstoj i Dostojevski u srpskoj kulturi'' rađena je za Dane srpske kulture u Rusiji 2011. godine, koji su se realizovali pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije i Ministarstva kulture Ruske Federacije.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!