Ožegović spasio Partizan

Fudbaleri Partizana izbegli su još jedan kiks i uz dosta muke uspeli da pobede Dinamo sa 1:0 u utakmici drugog kola Superlige Srbije. Crno-beli su imali puno neiskorišćenih prilika, a od novog gubljenja bodova sačuvao ih je Ognjen Ožegović.

Treba istaći da je Partizan od 56. minuta imao fudbalera više na terenu. Posle drugog žutog iz igre je isključen Đurić. Ekipa Miroslava Đukića promašivala je i pre i posle ovog, možda odlučujućeg trenutka u utakmici. Koliko su neprecizni bili crno-beli govori podatak da je prvo poluvreme završeno sa odnosom u šutevima od 11 prema 1 za Partizan. Nije puno pomogao ni ulazak Saše Ilića i Sejduba Sume, ali je Ožegović u 82. minutu ipak uspeo da postane junak utakmice, ako se taj izraz i može upotrebiti imajući u vidu najčešće slab fudbal koji se na terenu u Surdulici mogao videti.

Partizan posle još jedne blede superligaške epizode putuje u Litvaniju, gde će igrati revanš susret sa Trakajem u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Vranjanski Dinamo u nastavku prvenstva gostuje niškom Radničkom.

Dinamo Vranje – Partizan 0:1
(Ožegović 82)

Dinamo Vranje: U. Đurić – N.Đurić, Tasić (Radivojević 72), Lalatović (Stanković 27), Vukajlović – Okomijan, Nedeljković – Antić (Pavišić 59), Dimitrov, Sićović – Suraka

Partizan: Kljajić – Vulićević, N.R. Miletić, Valijente, N. G. Miletić – Kosović (Suma 73), Zdjelar, Pantić (Ilić 63), Janković (Đerlek 86) – Gomes, Ožegović