Partizan ispustio pobedu na startu Lige Evrope

Pred skoro 20.000 mladih fudbelera na tribinama stadiona u Humskoj izabranici Sava Miloševića su uspeli da nadoknade gol zaostatka, ali im nije pošlo za rukom da iskoriste prednost igrača više.

Fudbaleri Partizana remijerm su otvorili svoje učešće u grunoj fazi Lige Evrope, odigravši 2:2 sa ekipom Az Alkmara.

Pred skoro 20.000 najmađih fudbelera na tribinama stadiona u Humskoj izabranici Sava Miloševića su uspeli da nadoknade gol zaostatka, ali im nije pošlo za rukom da iskoriste prednost igrača više na terenu i da pobedom otvore svoj nastup u drugom po snazi klupskom takmičenju u Evropi.

Prvi deo meča doneo je puno vatre na terenu. Ispitivanje snaga prekinuto je u 12. minutu kada je Az posle akcije iz tri potera zatresao mrežu Partizana, a strelac je bio Stegns. Ovakav epilog naterrao je crno-bele da odvažnije krenu ka golu rivala. Damaći igrači nisu uradili ništa konktretno do 28. minuta, kada je posle duge lopte Asano izbio sam ispred golmana rivla, međutim usledio je start Svensona, a potom i direktan crveni karton za desnog beka gostiju. Ovo je bio veliki vetar u leđa za domaće fudbalere koji su se preselili na polovinu protivnika. Asano je ponovo bio u prvom planu, međuim ovog puta je promašio stopostonu šansu, šutiravši neometan glavom sa pet metata. Novo ubuđenje dogodilo se u 41. minutu, Sadik je pao u kaznenom prostoru nakon duela sa Vutenso, a sudija je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Natho, koji je hladnokrvno pogodio za izjednačenje.
Partizan je u nastaku sve jače stezao odbruč oko gola holandskog tima. U sledećoj odličnojo šansi Sadik je pogodio stativu, a Natho natrčao na odbitak i preciznim udarcem sa distance preokrenuo rezultat u 61.minutu. Crno-beli su uspeli da nadoknade gol zaostakta, ali njihova predost je bila kratkog daha. Partizan je u 66. minutu napravio veliki propust u defanzivci, a Boadu je istrčao konrtu nakon dadovanja sa svoje polovine i poslao loptu u mrežu za 2:2.
Ulazk Sume je dodano ubrzao napade Partizana, međutim umesto novog gola usledili su neverovatni promašaji igrača u crno-belim dresovima.

U drugoj utakmici grupe L  Mančester junajted je pred svojim navijačima savladao Astanu minimalnim rezultatom. U narednom kolu 3. oktobra Partizan gostuje u Kazahstanu, dok će Junajted gostovai u Holandiji.