Partizan krenuo minimalnom pobedom

Izabranici Sava Miloševića su se dugo mučili da pronađu put do mreže protivničkog gola i da se izbore sa veoma grubom igrom domaćina.

Fudbaleri Partizana uspešno su otvorili svoj ovosezonski nastup na međunarodnoj sceni. Crno-beli savladali su na gostovnaju velški Konahs Ki rezultatom 1:0, u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.
Izabranici Sava Miloševića su se dugo mučili da pronađu put do mreže protivničkog gola i da se izbore sa veoma grubom igrom domaćina. Ipak, Velšani su poklekli u 62. minutu nakon preciznog udarca Ščekića.
Da će partizna dominirati na ovom susretu pokala je ackija u  6. minutu, kada je Tošić imao odličnu šansu, ali je šutiao pored gola.  U nastavku susreta u dva navrata je zapretio mladi defanzivac Pavlović, ali nije uspeo da probije bunker domaćina. Početak nastavka obežila je dobra šansa za Ivanovića, ali i pokušaji rezerviste Ožegovića. Ove šanse su bile uvertira za konačno probijanje zadjne linije protivnika. Urošević je uspeo da se zbori za centaršut, a nakon odbitka lopta je stigla do Šćekića, koji je levom nogom smestio u mrežu za, kako se ispostavilo, konačan rezultat.
Revanš je narednog četvrtka i nadajmo se da će Partizan još jednom opravdati ulogu favorita u ovom dvomeču.