Partizan ostao u igri

Košarkaši Partizana savladali su u gostima ekipu Asvela sa 78:75, u utakmici devetog kola Grupe C Evrokupa.
Foto. KK Partizan

Crno-beli su upisali treću, vrlo važnu pobedu u Evrokupu i tako ostali u igri za plasman u drugu fazu takmičenja. Na drugoj strani, Asvel sada ima skor od šest pobeda i tri poraza i drugi je na tabeli.
Partizan je tokom celog prvog poluvremena bio u vodjstvu, a najveću prednost imao na početku druge deonice 12:21. Rival se u nastavku probudio i serijom koševa došao do vodjstva 41:40. Minimlanu prednost domaćin je imao i pred poslednji kvartal.
Timovi su se potom  smenjivali u vodjstvu sve do dva minuta pre kraja meča kada je Partizan serijom 8:0 poveo sa 76:69.
Ipak, nije moglo bez drame.  Izgubljene lopte Pejdža i Nikolića, kao i promašena slobodna bacanja Lendejla vratili su ASVEL u meč, ali se na sreću sve završilo onako kako su želeli igrači i navijači Partizana.
Marinković je 15 sekundi pre karaja meča pogodio oba slobodna bacanja I overio pobedu.

Lendejl i Nikolić su postigli po 15 poena, Marinković je dodao 11, dok je kod ASVEL-a najefikasniji bio Miro Bilan sa 17 poena.
Partizan u poslednjem kolu grupne faze Evrokupa dočekuje Turk Telekom.