Partizan preokretom slavio u Šapcu

Partizan je pobedio Mačvu u utakmici šestog kola fudbalskog prvenstva. Crno-beli su do trijumfa došli tek posle preokreta u meču koji je završen rezultatom 3:1.

Gostujući fudbaleri na stadionu u Šapcu pokazali su veoma promenjivu igru, a navijači su mogli da vide dva potpuno različita poluvremena. Trener Zoran Mirković odlučio je da pet dana pred revanš utakmicu za Ligu Evrope protiv Mačve izvede kombinovan sastav, koji se nije proslavio u prvom delu susreta.

Slabo izdanje crno-belih u prvom poluvremenu umeli su da iskoriste fudbaleri Mačve, koji su poveli golom Gavrića u 36. minutu. On je prvo promašio penal, ali je imao sreće da iskoristi odbijenu loptu i ipak zatrese mrežu protivnika. Izjednačenje je u 68. doneo Nikolić, a isti fudbaler je zaslužan i za preokret svojim drugim golom u 81. minutu. Konačan rezultat postavio je Gomeš u 86.

Odlučujuće za ishod utakmice bilo je drugo poluvreme u kojem je gostujući tim krenuo znatno ofanzivnije, što se itekako isplatilo za tri važna boda, ali i dobro raspoloženje crno-belima pred odlučujući meč za Ligu Evrope.

Mačva – Partizan 1:3 (1:0)
Gavrić 36 - Nikolić 68, 81, Gomeš 86

Mačva: Puletić – Pejović, Lazarević, Ristivojević, Marić – Ivić, Adamović, Jovanović – Gavrić, Gemović, Šušnjar

Partizan: Kljajić – Enake, N. R. Miletić, Marković, Urošević – Šćekić, Kosović – Zakarić, Pantić, Ivanović – Nikolić