Partizan u poslednjoj četvrtini srušio Megu i na kraju ubedljivo slavio (video)

Iako to rezultat toliko ne pokazuje, Mega je bila veoma borben sastav, a košarkaši Andree Trinkijerija su otpor domaćina slomili tek u poslednjoj četvrtini koju su rešili sa ubedljivih 32:11. Meč desetog kola ABA lige je na kraju završen rezultatom 98:77 za Partizan.

Partizan je ostvario još jednu pobedu u regionalnom košarkaškom takmičenju. U desetom kolu ABA lige crno-beli su trijumfovali u meču sa još jednim predstavnikom Srbije, ekipom Mege. Utakmica u Hali sportova je završena rezultatom 98:77 za goste.

Iako to rezultat toliko ne pokazuje, Mega je bila veoma borben sastav, a košarkaši Andree Trinkijerija su otpor domaćina slomili tek u poslednjoj četvrtini koju su rešili sa ubedljivih 32:11. Tako nije izgledalo u uvodnim minutima duela u kojem su domaći košarkaši imali bolju igru od crno-belih, u jednom trenutku dovoljnu i za osam poena prednosti. Partizan je držao rezultatski priključak, a sličan odnos snaga bio je i početkom druge četvrtine, zbog čega je Mega imala prednost od tri poena na poluvremenu.

U nastavku meča ponovo je Mega imala inicijativu, dok je Partizan morao da juri rezultat i to se promenilo tek u završnici, koju su košarkaši Andree Trinkijerija odigrali kao u transu, što im je na kraju i donelo rezultatski ubedljivu pobedu.

U timu Partizana najbolji je bio Gordić sa 22 poena, Veličković je postigao 17, Tomas 16, a Zagorac 13 poena. Treba pohvaliti i učinak novog igrača Redinga, koji je u prvom nastupu za crno-bele ubacio koševe za 11 poena. Kod Mege istakli su se Ašćerić sa 16 i Simonović sa 18 poena. Dvocifren učinak imao je i Atić sa 11.