Pavkov rešio evropski derbi

Četiri utakmice - četiri pobede bilans je fubalera Crvene zvezde u dosadašnjem toku takmičenja u domaćoj Supelige. Crveno - belima je nastavak niza omogučila pobeda pred svijim navijačima nad Spartakom rezultatom 3:0.

Duel klubova koji predstavljaju našu zemlju u kvalifikacijama za evropske kupove protekao je u znaku aktuelnog šampiona i pored toga što je strateg Vladan Milojević odlučio da odmori kompletnu startnu postavu.

Šansu u špicu napada ukazao je pomalo zaboravljenom Milanu Pavkovu, a visoki centarfor se odužio postizanjem dva gola.

I Subotičani su donekle promešali karte za duel sa liderom, dobro su parirali do finiša prvog dela i rivala držali daleko od gola. Ipak, gosti su poklekli u finišu prvog dela, Pavkov je lepom varkom sebi omogučio prostor za udarac i sa 18 metara salvadao protivničkog golmana.

Prvi deo drugog poluvremena protekao je između dva kaznena prostora, sa povremenim pokušajima domaćina. Sporu igru na našem najvešem stadionu prekinula je akcija Zvezde u 68. minutu, kada je Pavkov dočekao loptu iz auta sa glavom sa pet metara pogodio suprotan ugao gola Lučića.

Crveno-beli su ovim pogotkom potpuno neutralisali ambicije rivala da učini nešto više, ostatak duela proveli su na protivničkoj polovini i preko Babića u samom finišu postavili konačan rezultat.

Zvezda je u ovom meču postiga dvostruki efekat, upisala je nova tri boda i odmorila kompletnu starnu postavu za veoma bitan duel na međunarodnoj sceni.

Crveno-bele već u utorak očekuje gostovanje Spartaku u Trnavi, u kome će pokušati da izborie plasman u plej-of za Ligu šampiona.