Pre početka prve manifestacije ovakve vrste u Parku Svetog Save, za umetnike je u opštini organizovan prijem. Predsednik Gradske opštine Medijana Nebojša Kocić učesnicima je podelio materijal i poželeo im uspešan rad.
- Otvaramo vrata jedne nove, nadamo se obostrano uspešne saradnje. Manifestacija, prva takve vrste u Svetosavskom parku, organizuje se u susret slavi Gradske opštine Medijana, Sveta Petki, sa ciljem da postane tradicionalna i da se detalji jednog od najposećenijih mesta u Nišu ovekoveče – rekao je Kocić, naglasivši da su motivi Svetosavskog parka nepresušni i da će predstavljati izazov slikarskom oku.
Iz Gradske optine Medijana napominju da se likovna kolonija održava uz poštovanje epidemioloških mera usled pandemije Kovida 19.
Na spisku učesnika kolonije su: Goran Miljković – Pikaso, Boža Milić - Tisin, Bata Anđelković, Slavoljub Todorović – Zorkin, Lidija Mina Šarović, Marina Živković, Sava Mišić, Dunja Ćirić, Bata Marinković, Branislav Milenković i drugi. Kolonija će trajati do petka, 23. oktobra.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!