Poraz neraspoloženih košarkaša

Reprezentacija Srbije u košarci izgubila je od Grčke sa 70:63, u prvoj utakmici druge faze kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Obe ekipe bile su izuzetno borbene na početku meča i neko vreme su se smenjivale u vođstvu. U drugoj četvrtini duela posetioci su u Heraklion areni videli sasvim suprotnu sliku - slaba košarka i puno promašaja, ali je rezultatska neizvenost i dalje trajala.

Nakon poluvremena domaćin je zaigrao mnogo bolje, pa je treća četvrtina u potpunosti pripala Grčkoj, što su košarkaški Srbije uspeli da ublaže napadima u završnici ovog dela meča. U poslednjoj četvrtini Grčka se rezultatski odmakla i uspela prednost da zadrži do kraja.

Bio je ovo treći poraz u sedam dosadašnjih kvalifikacionih utakmica. Podsećamo da će plasman na Svetsko prvenstvo obezbediti tri najbolje selekcije iz svake od grupa. Pored Grčke, u našoj grupi su još i reprezentacije Nemačke, Gruzije, Izraela i Estonije.

Naredni protivnik Srbije biće Estonija. Ovaj meč igra se u nedelju od 20.15h u beogradskoj dvorani “Aleksandar Nikolić”.

Grčka – Srbija 70:63 (16:18, 19:14, 16:15, 19:16)

Grčka: Tajler Dorsi 0, Nik Kalates 15, Janis Burusis 9, Kostas Slukas 11, Jorgos Papajanis 0, Jorgos Printezis 15, Kostas Papanikolau 8, Evangelos Mancaris 0, Janis Papapetru 6, Panajotis Vasilopulos 2, Tanasis Adetokumbo 4, Kostas Mitoglu 0.

Srbija: Marko Simonović 2, Stevan Jelovac, Bogdan Bogdanović 19, Nemanja Bjelica 9, Nikola Kalinić 1, Vladimir Lučić 0, Dragan Milosavljević 0, Miroslav Raduljica 4, Nikola Milutinov 7, Nemanja Nedović 7, Vasilije Micić 3 i Stefan Jović 11.