Poraz u poslednjoj proveri, sledi odlazak na mesto uspeha

Ženska odbojkašaka reprezentacija Srbije izgubila je na gostovanju selekciji Turske rezultatom 3:2, u poslednjoj kontrolnoj utakmici pred nastup na Svetskom prvensvu u Japanu.

Meč je trajao 106 minuta, a Turkinje su odlučijući, peti, set dobile rezutlatom 15:11 i time se ravanširale našem timu za poraz u prvom kontrolnom meču, koji je odigran dan ranije.

Naše devojke se sada okreću najvažnijem takmičenju u ovoj godini. Srpkinje će put Japana krenuti u četvtak letom iz Istanbula. Naš tim će najpre doputovati u Hofu, gde će trenirati do 27. septembra, kada je planiran polazak za Hamamacu, gde će igrati grupnu fazu.
Seniorke Srbije su u grupi D sa Brazilom, Dominikanskom Republikom, Portorikom, Kazahstanom i Kenijom.

Prvi meč na šampionatu naše devojke igraju 29. septembra sa Dominikanskom republikom od 9.10 časova po našem vremenu.
Podsetimo, plasman u drugu fazu izboriće po četiri najbolje ekipe iz svake grupe. Finale je na programu 20. oktobra u Jokohami.
Inače, naša selekcija je do sada smao četiri puta učestvovala na Svetskim prvenstima, a upravo je u Japanu ostvaren najveći uspeh. Bilo je to 2006. godine, kada su naše odbojkašice osvojile bronzanu medalju.