Pretežno sunčano i relativno toplo vreme

|   Vreme
U toku dana u Srbiji će biti pretežno sunčano i relativno toplo vreme za prvu dekadu marta.
Foto: Filip Mirović

 

Izvor: Tanjug

Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ), danas posle podne u brdsko-planinskim predelima na jugozapadu i jugu, uz nešto više oblačnosti, moguća je kratkotrajna kiša.

Vetar će biti slab i umeren, u košavskom području i jak istočni i jugoistočni, na jugu Banata i u donjem Podunavlju sa udarima olujne jačine.

Najniža temperatura biće od -1 do 8, a najviša od 14 do 19 stepeni.

I u Beogradu će biti sunčano, vetrovito i relativno toplo vreme, s vetrom umerenim, povremeno i jakim, jugoistočnim, i najnižom temperaturom od 3 do 7, a najvišom dnevnom oko 17 stepeni.

Prema izgledima vremena u Srbiji za narednih sedam dana, do 16. marta, jutra će biti hladna, mestimično sa slabim prizemnim mrazem, a ponegde se očekuje i slab mraz na dva metra visine.

Tokom dana biće pretežno sunčano i toplo vreme za ovaj period godine sa najvišom temperaturom u većini mesta od 14 do 19, a od četvrtka do subote se, uz promenljivu oblačnost, ponegde očekuje kratkotrajna kiša.

U košavskom području još u utorak će duvati umeren i jak jugoistočni vetar, na jugu Banata i u donjem Podunavlju povremeno sa udarima olujne jačine, koji će krajem dana biti u slabljenju, a krajem naredne sedmice ponovo u pojačanju.

 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar