Pripadnici MUP-a na teritoriji Pirota, Kikinde, Subotice i Sombora pronašli 165 iregularnih migranata

|   Info
U nastavku akcije na suzbijanju iregularnih migracija, kojom rukovodi pomoćnik direktora policije general Dejan Luković, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova na teritoriji Pirota, Kikinde, Subotice i Sombora pronašli su 165 iregularnih migranata.
Foto: Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srbije

 

Izvor: FoNet

Policija je izvršila kontrolu 10 objekata i 7.372 vozila, a protiv 33 osobe podnete su prekršajne prijave iz Zakona o strancima, saopštio je MUP.

Pored toga, protiv četiri osobe biće podnete krivične prijave zbog sumnje da su izvršile krivično delo nedozvoljen prelaz državne granice i krijumčarenje ljudi, dok se još jedna osoba tereti za krivično delo neovlašćeno bavljenje određenom delatnošću.

U ovoj akciji policija je otkrila dve zemunice u kojima se skrivaju krijumčari i pronašla okvir od automatske puške sa 30 metaka, kao i agregat. Oduzeta su tri vozila i manja suma novca.

 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar