Izvor: Beta
On je dodao da će ukoliko se ta politika ne promeni Srpska lista sigurno preduzimati dalje korake koji će "racionalni i u skladu sa situacijom".
On je za agenciju Beta rekao da se u severnom delu Kosovske Mitrovice organizuje miran protest protiv institucija Prištine koje "nameću poreze i sprovode hapšenja i rade sve ono što Srbi nisu zaslužili posle toliko godina i pružene ruke i pomirenja".
"Najveće naše oružje će biti mir i mirni protesti, a sa druge strane imaćemo ljude koji će pokušati da nas isprovociraju i nastave sa odlukama koje bi dovele u pitanje egzistenciju Srba na Kosovu i Metohiji. Dakle, imaćemo miran protest i u skladu sa situacijom donosićemo odluke uz pomoć Vlade Srbije i predsednika Srbije Aleksandra Vučića" rekao je Simić.
Na pitanje da li postoji mogućnost da srpski poslanici napuste Skupštinu Kosova a srpski ministri napuste Vladu, Simić naglašava da je protest prvi korak.
"Ovaj protest danas je jedan od koraka da zaštititimo naše porodice, da zaštitimo naše opštine i interese našeg naroda. Ovde očigledno postoji jasan cilj, a to je da Priština izvrši ogroman politički pritisak i na srpske političke lidere sa severa Kosova i na srpski narod kako bi nas odavde proterali. Ukoliko se ne promeni politika Prištine i odnos Prištine prema srpskom narodu sigurno da ćemo preduzimati dalje korake koji će biti racionalni ali u skladu sa situacijom", zaključio je Simić.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!