Protivnik nemoćan, Lajović doneo i drugi bod Srbiji

Rutinskom pobedom Dušana Lajovića, Srbija je u Dejvis kup meč sa Indijom udvostručila prednost. Lajović je Prajneš Gunesvarana pobedio sa 3:0, pa posle prvog dana teniska reprezentacija Srbije vodi sa 2:0 u mečevima.

Po setovima, srpski teniser ovaj duel rešio je u svoju korist rezultatom 6:4, 6:3 i 6:4 posle tačno sat i 58 minuta. Več od početka meča Lajović je krenuo agresivno i uspeo da uspostavi dominaciju na terenu.

Rani brejk koji je napravio ipak je uspeo i da izgubi, ali i da u završnici prvog seta ispravi svoju grešku. U drugom delu predstavniku Srbije dovoljan je bio samo jedan brejk, iako je Gunesvaran bio prilično borben u pokušajima da izjednači u meču. U trećem setu Lajović oduzima servis indijskom teniseru već u uvodnim minutima, a prednost je uspeo da zadrži do kraja.