Radnički ispustio istorisjku šansu, "večiti" igraju za trofej Kupa

|   Video
Niški tim je imao istorijsku šansu pred svojim navijačima, međutim odigrao je 1:1 sa Partizanom u revanšu polufinala.

Fudbaleri Radničkog nisu uspeli da osujete odigravanje “večitog derbija” u  finalnoj utakmici Kupa Srbije. Niški tim je imao istorijsku šansu pred svojim navijačima, međutim odigrao je 1:1 sa Partizanom u revanšu polufinala.

Izabranici Nenada Lalatovića su ipaka podlegli pritisku i definitivno “izgoreli” u želji da dodatno pomere granice klupse istorije, što je crno-belima olakšalo posao da sačuvaju gol prednost sa svog terena iz prvog susreta.
To se najbolje videlo u prvom delu, koje su domaći igrači odigrali daleko ispod svojih mogućnosti.
Izabranici Sava Miloševića zapretili su posle svega pet minuta igre. Tošić je probio po desnom boku i pronašao Pantića koji je šutrao jako, ali veoma neprecizno. Radnički je dosta stegnuto odigrao u nastakvu, čini se da je veći pritisak ipak bio na plećima Nišlija. Malo toga im polazilo za rukom, pogodovo na protivničkoj polovini, gde su prvi i jednini put u provom delu zapretili u 24. minutu preko Ranđelovića. Naš mladi reprezentativac je uputio pravi projektil ka golu protivnika, međutim iskusni Stojković je odlično reagovao. Partizan je potom nastavio da kontroliše situacju na terenu, a mogao je i do vodećeg pogotka u 38. minutu. Ipak, novi pokušaj Pantića je ovog put završio preko gola.
Radničkom je preostalo da pokaže mnogo bolje izdnaje u nastavku, budući da ga je smao pobeda ostavljala u igri za plasman u istorijsko finale.
Početak nastavka ulivao je nadu kod domaćih navijača.”Rela sa Nišave” je krenuo ofanzivnije, daleko jači pritnisik na protivnički vezni red je dao rezultat, pa su usledile i šanse. Mladi Ranđelovič ponovo nije imao sreće da savlada Stojkovića, najpre posle pet minuta nastavka kada je iskusni čuvar mreže ponovo sjajno interevenisao, a potom i u 58. minutu kada je iz solidne pozicije loše zahvatio loptu i poslao je daleko preko prečke. Partizan je u tim momentima preskako sredinu terena i dugim loptama gađao Rikarda,  dok je Radnički kroz pas igru pokušavao da proizvede nove kvalitetne napade. Tako je bio u 75. minutu kad je domaći tim dobio prekid. Lopta je dugo putovala do konačne završnice, a onda je iskusni Stojanović uspeo da pronađe put do mreže gola protivnika za erupciju oduševljenja na najvećem niškom stadionu.

Ipak, euforija među domaćim pristalicama trajala je svega pet minuta. Partizan je konačno izveo kvalitetan napad, Rikardo je usepo da se oslobodi čuvara i uputi centaršut, Tošić je  iskusnno pratio akciju i uspeo da pogodi za izjednačenje.
Niški tim je nije uspeo da se oporavi od ovog šoka, dok je trener Milošević uvođenjem iskusnih Iliča i Smiljanića obezbedio neophodnu mirnoću u redovima svoje ekipe.
Dva treneru su sabrala utiske i konstantovala da nebi bilo nezaslužemo da je dalje prošao bilo koji rivla i da su pobednika odlučile nijanse.

Stadion Čair će ponovo biti poprište Kupa, ovog puta finalnog duela, a meč između Crvene zvezde i Partizana na programu je 23. maja.