Radnički ne posustaje, arhivirana i Bačka

Fudbaleri Radničkog nemaju nameru da skrenu sa pobedničkog koloseka. Do desetog trijumfa u prvenstvu, a drugog uzastopnog niški tim je stigao na gostovanju ekipi Bačke rezultatom 2:0, u meču 15. superligaške runde.

Izbranici Nenada Lalatovića su pitanje pobednika rešili za dva minuta u durgom delu prvog poluvremena. Prvo je Nermin Haskić bio precizan u 36. minutu, a potom je dva minuta kasnije i Aleksandar Stanisavljević matirao golmana domaćina. Međutim, niški tim je na ovom meču imao i dosta sreće. Duel je poče odličmo po ekipu domaćina koja je dobila penale već posle nekoliko sekundi igre, ali je Mićić prosutio priliku da dovede svoj tim u vodjstvo.
Radnički je potom surovo kaznio ovaj premašaj i sa dva gola do poluvremena strekao obećavajuću prednost. Bačka je u nastavku pretila, imala zrelije šanse, ali se u tm momnetima istakao čuvar mreže Nišlija Ristić.

Uzbudljivo je bilo u Lučanima, gde je posle velikih preokreta Čukarički osvojio sva tri boda.
Burno je bilo i u Surdulici, gde su se gosti iz Vranja u jednom trenutku povukli sa terena, ali to nije poremetilo fudbalere Radnika, koji su stigli do sva tri boda golovima Zlatanovića.