Radnički rutinski do novih bodova

Fudbaleri Radničkog vratili su se na pobednički kolosek. Niški tim savladao je pred svojim navijačima ekipu Dimana iz Vranja rezultatom 2:0, u meču trećeg kola Superlige.

Iako su u četvrtak odigrali veoma jaku evropsku utakmicu izabranici Nenada Lalatovića su imali dovoljno snage da nadigraju novajliju u ligi. Niški tim je odmah nametnuo inicijativu, a Aleksandar Stanislavljević nastavio seriju golova. Posle dva pogotka protiv Makdivija odlični vezista je zatresao mrežu Dinama u samom finišu prvog poluvremena.

Ovaj gol je uticao na rasterećeniju igru Radničkog u nastavku. Niški tim je držao konce igre, najpre promašio veliku šansu preko Rijote Nome, dok je Slađan Nikodijević postavio konačan rezultat iz opravdano dosuđenog penala u 78. minutu.

Radnički je upisao drugu pobedu u šampionatu i ujedno Vranjancima naneo treći vezani neuspeh. Niški tim će u narednom kolu dočekati Voždovac, dok će Dinamo šansu za prve bodove u elitni potražiti u deulu sa ekipom Mladosti pred svojim navijčima.