Radnički u finišu slomio Bačku za plasman u četvtfinale Kupa

Bačka se pokazala kao veoma trvd orah, o čemu svedoči podatak da je uspešno čuvala svoju mrežu sve do završnice.

Fudbaleri Radničkog izborili su plasman u četvrtfinale Kupa Srbije. Niški tim je do najboljih osam u ovom takmičenju stigao savladašvi ekipu Bačke pred svojim navijačima rezultatom 2:0.
Trener domaćina Milorad Kosanović delimično je promenio tim u odnonu na prethodni prvenstveni meč. Najbolji strelac Mihajlović je dobio zaslućeni odmor, a napad Nišlija predvodio je Nermih Haskić i to sa kapitenskom trakom oko ruke.
Radnički je odmah nametnuo inicijativu u meču sa desetoplasiranim timom Prve lige Srbije. Niški tim je probijao po bokovima, uglavnom preko brzonogog Čumića i polako stezao obruč oko gola rivala. Ipak, Bačka se pokazala kao veoma trvd orah, o čemu svedoči podatak da je uspešno čuvala svoju mrežu sve do završnie. Radnički je konačno poveo u 74. minutu i to tek posle 20. udarca ka golu rivala, a strelac gola bio je Pantelić. Tri minuta kasne domaći su rešili sve dileme. Ovog puta mrežu Bačke pogodio je Đilas posle svega nekoliko sekundi nakon što je ušao u igru.
Radnički će uskoro dobiti rivala u meču četvtfinala Kupa, a taj meč na programu je marta naredne godine. Što se tiče Superlige, Nišlije će u subotu gostovati ekipi Rada.