Real je vladao Evropom, a onda je stigao Tadić

Trofej Lige šampiona će posle tri godine promeniti vlasnika. Fudbaleri Ajaksa predvođeni našim Dušanom Tadićem priredili su veličanstvenu partiju na “Santjago Bernabeu” u kojoj su savladali ekipu Rela sa 4:1, u renavšu osmine finala elitnog takmičenja.

Tadić je demonstrirao magiju u duelu sa braniocem trofeja, upisao dve fenomenalne asistencije, potom i pogodak čime je skinuo krunu Realu i obezbedio timu iz Amsterdama prvo četvtfinale Lige šampiona posle 2003. godine.

Počelo je prečkom Varana i činilo se da su igrači Reala rešeni u nameri da nadograde prednost iz prvog meča od 2:1. Međutim, naš vezista im je poremetio planove. Najpre je asistirao Zijahu kod vodećeg gola u sedmom minutu, a onda je priredio magiju koja se retko viđa. Igrao se 18. minutu kada jeTadić sjajnom fintom je izbacio igrače Real Madrida, a potom je pravovremeno dodao loptu do Neresa, koji je duplirao prednost gostiju.
Utakmica je još više dobila na tempu, ređale su se šanse pred oba gola, a Bejl je u finipu prvog dela pogodio stativu. Nastavak je protekao u sličnom ritmu, a mreže su mirovale do 60.  minuta, kada je Tadić poslao projektil kojim je i definitnivno nokautirao branioca trofeja. Real je jedan od svojih mnogobrojnih napada konačno završio golom, učinio je to Asensio u 70. minutu. Međutim, sjano izdanje amsterdamskih “kopljanika” na velikoj fudbalskoj ceni krunisala je majstorija Šenea iz slobodjnaka u 73. minutu.

U drugoj utakmici večeri nije bilo iznenađenja. Totenhem je pobedom u Dortmundu overio mesto u četvrtini finala. Londonski tim je pobedio sa 1:0 i ukupnim rezultatom 4:0 izborio mesto među najboljih osam timova Evrope. Jedni gol u revanšu postigao je Hari Kejn u 49. minutu utakmice.