U okviru svojih nadležnosti RGZ I UPS međusobno će sarađivati na unapređenju ambijenta za razvoj tržišne privrede i ekonomije, unapređenja investicione klime, podsticanja konkurentnosti nacionalne privrede, ali i zastupanja i ostvarivanja zajedničkih interesa i ciljeva obe organizacije radi održivog društvenog i ekonomskog razvoja naše zemlje.
Sređeni geoprostorni i katastarski podaci odnosno zemljišna administracija po nekim istraživanjima može da poveća BDP za 7 odsto, a u pojedinim privrednim granama, kao što je građevina do 15 odsto, ističe direktor Republičkog geodetskog zavoda.
Na Konferenciji za novinare Drašković je rekao da je ova institucija u svetu veoma priznata i poznata po tome da dosta pažnje poklanja digitalizaciji, inovaciji i novih tehnoloških procesa i zbog toga će biti domaćin, odnosno koorganizator Međunarodne konkrencije koja će biti održana u septembru u Vrdniku, čija će tema biti digitalizacija i unapređenje iste.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!