Sebić "upucao" srebro na otvaranju finalnog Svetskog kupa!

Srpski reprezentativac osvojio je medalju u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava (3 puta 40 metaka)!

Srpski strelci su na sjajan način otvorili takmičenje na finalnom Svetskom kupu u kineskom gradu Putjenu. Zablistao je Milenko Sebić, koji je osvojio srebrnu medalju u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava (3 puta 40 metaka)!
Srpski reprezentativac je u kvalifikacijama zauzeo treće mesto sa 1.165 krugova. U finalnom raspusacnju je uspeo da popravi rezultat tako da je iza sebe ostavio trećeplasiranog Rusa Sergeja Kamenskiog, inače olimpijskog vicešampiona. Zlato u ovoj disciplini priplao je Čehu Filipu Nepejhalu.
Inače, Sebić se drugi put u karijeri plasirao na finalni turnir Svetskog kupa. Pre tri godine, u Bolonji je zauzeo osmo mesto u trostavu.
Ostali naši predstavnici na vaternu liniju izlaze u četvrtak.