Siti bez premca u derbiju Mančestera

Veliki derbi Mančestera završen je pobedom Sitija. Aktuelni šampion Engleske nadigrao je fudbalere Junajteda na svom terenu i upisao ubedljivu pobedu rezultatom 2:1, u najzanimljivijoj utakmici 12. kola Premijer lige.

Novi okršaj najboljih timova Mančestera u potpunosti je pripao “gađanima” koji su propustili nekoliko šansi da upišu znanto ubedljiviju pobedu, koju su najavili već u 11. minutu golom  Davida Silve.
Napadali su izabranici Pepa Gvardiole i u nastavku prvog dela meča, ali nisu uspeli da udvostruče prednost, da bi se situacija u 48. minutu promenila, kada je Serhio Aguero udvostručio prednost domaćina.
Ekipa Žozea Morinja uspela je da smanji zaostatak u 58. minutu iz jedanaesterca, a pogodak je postigao Antoan Marsijal. Gosti nisu inali snagu za preokret, a sve dileme otklonio je Ilkaj Gundogan u 86. minutu.
Inače, srpski fudbaler u dresu Junajteda Nemanja Matić je ostao dosledan svojih principa, tako da je i ovog puta izašao bez cveta maka na dresu.
Posle ovog meča, Siti je prvi na tabeli Premijer lige sa 32 boda, dva više od Liverpula, dok je Junajted osmi sa 20.