Šok u Torinu pokvario Ronaldovo slavlje

Junajted je pobedio Juventus posle velikog preokreta u poslednjim minutima utakmice. Meč je završen rezultatom 2:1, a domaćin je na kraju ostao šokiran, jer je i posle bolje igre ostao bez bodova.

Kao što se i očekivalo, derbi u Torinu obeležio je program Lige šampiona u sredu uveče. Juventus je igrao bolje, kontrolisao situaciju na terenu, a inicijativa "Stare dame" isplatila se u 65. minutu, kada je Kristijano Ronaldo postigao izuzetan gol. Ekipa Masimilijana Alegrija zaigrala je posle ovog pogotka još bolje, a šanse pred golom tima iz Mančestera pravili su Dibala, Kedira, Kvadrado i Pjanić.

Sve se promenilo u 86. minutu, kada je Huan Mata majstorskim potezom iz slobodnog udarca zbunio i savladao čuvara mreže domaćih. I dok su se fudbaleri Juventusa oporavljali od šoka, usledio je još jedan i to već u narednom napadu, Pogba se najbolje snašao u gužvi ispred gola domaćina i doneo veliki preokret i ogromnu radost navijačima gostiju.

Tim Žozea Murinja na ovaj način je sačuvao šanse za prolaz u drugu fazu Lige šampiona, iako je Juventus i dalje prvi na tabeli H grupe.