Izvor: RTS
Sledeća godina će biti prelomna kažu stručnjaci jer već na proleće naši profeisonalci dobijaju takozvani evropski sertifikat o stručnoj osposobljenosti, koji uz dozvolu boravka automatski znači mogućnost odlaska u neku od zemalja Unije na rad.
Kod nas većinu autobusa i kamiona voze penzioneri, a o tome govori podatak da zaposleni u drumskom saobraćaju u proseku imaju 55 godina, a dešavalo se da po ugovoru o delu budu angažovane i osobe starije od 70 godina.
U auto-školama kažu da ne mogu da nađu instruktore za C, D i E kategoriju što će dodatno izazvati problem.
Vlasnici firmi za prevoz traže da se granica za polaganje za C i E kategoriju spusti na 18 godina a za D i E na 20 godina. Time bi godišnje mogli da dobijemo i do 2.000 mladih vozača. U ceo proces treba da se uključi i Vojska Srbije kroz služenje vojnog roka time bi mogli da dobijemo jos 500 kvalifikovanih vozača godišnje.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!