Beograd će narednih dana biti u znaku ženske košarke. U četvrtak u dvorani „Aleksandar Nikolić“ počinje takmičenje u dve FIBA kvalifikacione olimpijske grupe, odnosno dva turnira.
Rivali ženske košarkaške reprezentacije Srbije biće SAD, Nigerija i Mozambik, a dva nacionalna tima sa ovog turnira obezbediće plasman na Olimpijske igre u Tokiju 2020, pošto su se Amerikanke, kao šampionke sveta, već plasirale i takmiče se van konkurencije.
Drugi turnir je prebačen u Beograd iz kineskog grada Fošana, gde je trebalo da bude organizovan, zbog epidemije Korona virusa u Kini, a na njemu će se za tri olimpijske vize boriti Španija, Velika Britanija, Koreja i Kina.
Reprezentacija Srbije u četvrtak 6. februara otvara takmičenje protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država.
Bez obzira što meč ima revijalni karakter, s obzirom na to da su se Amerikanke već plasirane na OI, selektor našeg tima Marina Maljković ističe koliki će značaj za njenu ekipu imati duel prvog kola protiv SAD.
Ona je istakla da je to prilika da srpske košarkašice vide gde su u odnosu na najbolju selekciju sveta, kao i da je to šansa za korekcije u našoj igri za dve najznačajnije utakmice, a to su one protiv Nigerije i Mozambika.
Bez obzira što su već osigurale plasman na Olimpijske igre, Amerikanke su u Beograd stigle u veoma jakom sastavu, sa željom da potvrde dominaciju na svetskom nivou, tako da sve gledoce bez dileme očekuje pravi košarkaški spektakl.
Utakmica se u četvrtak od 20.00 časova, a naredna dva duela naše heroine će odigrati tokom vikenda.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!