Srpski tekvondisti kreću u pohod na medalje i olimpisjke vize

|   Sport
Sezona startuje u Japanu, a naša zemllje će imati četvoro predstavnika.
Foto: YouTube printscreen

Srpski tekvondo će imati četvoro predstavnika na prvom Gran pri takmičenju u sezoni, koji će se održati od 13. do 25 septembra u japanskom gradu Čiba.
Turnir je G4 kategorije koji okuplja 32 najbolja borca sa olimpijske liste, a boje naše zemlje braniće Milica Mandić (+67kg), Tijana Bogdanović (-49kg), Ana Tepavac (+67kg) i Dmitrij Nagaev (-58kg).
Top šest najboljih boraca na olimpijskoj listi osiguraće direktan plasman na Olimpijske igre u Tokiju 2020, a do zatvaranja te liste ostalo je još svega tri meseca, odnosno do kraja godine.
Predstojeći turniri biće od izuzetne važnosti su za srpske tekvondiste, pre svega za Mandić i Bogdanović, koje su na ivici direktnog plasmana, pošto su obe trenutno na šestim pozicijama olimpijske liste.
Ujedno za tekvondo ovo će biti i test takmičenje pred Olimpijske igre koje će se upravo održati u Japanu 2020. godine. 

Komentari (0)

Ne postoji komentar!

Napišite komentar