Dušan Tadić je ove sezone za Ajaks pokazao najbolju igru u svojoj dosadašnjoj karijeri. Iako kaže da je zadovoljan u Amsterdamu i da nema želju da menja sredinu, srpski fudbaler ne isključuje mogućnost da ipak dođe do nekog transfera ovog leta.
Na 55 utakmica za Ajaks u ovoj sezoni, Tadić je uspeo 36 puta da se upiše u strelce, a pored toga zabeležio je i 24 asistencije. Tokom poslednjeg intervjua za holandske medije, reprezentativac Srbije rekao je da mu nije najvažniji lični učinak, već doprinos koji je dao rezultatima tima. Posebno je naglasio da je srećan u Ajaksu i da je njegova želja da ostane u ekipi i naredne sezone.
Tadić ipak nije isključio mogućnost da do nekog transfera ipak dođe, što će u velikoj meri biti i odluka uprave kluba. Za njegov angažman već se interesuju brojni evropski klubovi, naročito zbog odličnih nastupa u Ligi šampiona, gde je Ajaks bio nadomak plasmana u finale, u velikoj meri zahvaljujući doprinosu koji je na terenu dao srpski fudbaler.
U Ajaks je došao iz Sautemptona, a već od početka se videlo da su mu promena i odlazak iz Premijer lige jako prijali. Sa Ajaksom je osvojio titulu prvaka Holandije, ali i laskavo zvanje najboljeg strelca Eredivizije.
Komentari (0)
Ne postoji komentar!