Tandem Haskić – Mihajlović rešio meč u prvom delu

Odličan start i ofanzivni pristup domaćina, uz sjajnu saradnju raspoloženog napadačkog tandema Haskić – Mihajlović rezultirali su da Nišlije reše pitanje pobednika već u prvom poluvremenu.

Fudbaleri Radničkog stigli su do sedmog prvenstvenog trijumfa. Vicešampion Srbije savladao je ekipu Napretka na stadionu “Čair” ubedljivim rezultatom 4:1, u meču 12. kola Superlige.
Prošlosezonki najbolji golgeter prvenstva načeo je goste već u šestom minutu, a samo desetak minuta kasnije u strelce se upisao i trenutno najbolji strelac akuelnog prvenstva. Radnički je nastavio da dominira, a ovaj tandem je ponovo bio koban po gol Kruševljana. Igrao se 36. minut kada je Haskić uposlio Mihajlovića koji je povisio na velikih i sigurnih 3:0.
Radnički je spustio gas u nastavku, ali daleko od toga da nije pretio. Pogodili su  domaći stadivu i imali još neikoliko dobrih pokušaja, uglavnom sa distance.
Napredak je retko boravio na polovini domaćina, ali je demonstirao lepu akciju u 83. minutu kada je Kojić postigao počasi pogotak za goste. Tu nije bio kraj, samo nekoliko minuta kasnije Jirka je spretno reagovao u petercu protivnika i postavio konačan rezultat.
Trener Nišlija Milorad Kosanović nije krio zadovolojstvo posle ubedljive pobede istakavši da je Radnički konačno zaigrao po njegovom ukusu.
Trener Kruševljana Predrag Rogan konstantovao je da je odličan start domaće ekipe prelomio utakmicu.
Radnički će u sredu poovo zaigrati pred svojim navijačima, ovog puta u meču sa Bačkom u okviru osmine finala Kupa Srbije.