Trinkijeri pokrenuo crno-beli mašinu

Promena na klupi Partizana je dala rezultat. Andrea Trinkijeri debitovao je pobedom na klupi crno-belih, a njegov novi tim salvadao je na gostovanju ekipu Mege rezultatom 81:74, u meču 6. kola ABA lige.

Partizan je u ovom duelu pokazao dva lica, ali je uspeo da odbije poslednji nalet rivala za neizvesnu završnicu. Time je prekinuo negativnu serije od šest vezanih poraza u svim takmičenjima I režirao prvi poraz Mege od stara nove sezone ABA lige.

Gosti su ušli u meč jako dobro, uspeli su da naprave seriju 11:0 u prvoj četvrtini i da zahvaljujući njoj steknu kapital koji ih je konstantno držao na distanci u prvom poluvremenu. Nastavak utakmice pokazao je da će italijsnki strateg morati još mnogo da radi sa svojim igračima jer su crno-beli ponovo prikazali oscilacije u igri. Mega je to iskoristila i uz seriju 12:0 stigla na pristojnih minus pet na četiri minuta pre kraja. Ipak, Bandža Si je trojkom prekinuo nalet domaćeg tima, nadovezao se Lendejl za novu dvocifrenu prednost crno-belih, koji su takao uz niz propusta u drugom delu meča uspeli da odbrane pobedu.
Pobednike du  predvodili Marinković i Zagorac sa po 17 poena, Lendejl je dodao 13, Si 12, a Gagić 10 poena. U Megi je briljirao Bitadze sa 28 poena (10/10 šut za dva poena) i 11 skokova, ali nije  imao pravu podršku svojih saigrača.