TSC nadigrao Zvezdu, novi poraz šampiona Srbije

TSC je crveno-bele pobedio rezultatom 2:1. Na stadionu u Senti golove za domaćina postigli su Boris Varga u 12. i Nenad Lukić u 17. minutu. Jedini strelac za goste bio je rezervista Milunović u 78.

TSC je pobedio Crvenu zvezdu u 29. kolu Superlige. TSC kao veliko iznenađenje prvenstva uspeo je da iznenadi i crveno-bele i meč dobije sa 2:1.

Na stadionu u Senti golove za domaćina postigli su Boris Varga u 12. i Nenad Lukić u 17. minutu. Jedini strelac za goste bio je Milunović u 78.

Najavu da će Zvezda pasti napravio je Varga koji se ubacio iz drugog plana i glavom savladao Borjana. Samo šest minuta kasnije Lukić je iz slobodnog udarca neprijatno iznenadio crveno-bele. Čuvar mreže gostiju je dobro reagovao, ali se lopta odbila o Vukanovića i promenila putanju.

Lukiću je ovo 16. gol od početka prvenstva čime se popeo na prvo mesto najboljih strelaca prvenstva. Zanimljivo, on ovu poziciju sada deli još jedan fudbalerom TSC-a Vladimirom Silađijem koji takođe ima 16. golova.

Zvezda nije uspela da zaigra efikasnije, a koliko je učinak na terenu bio slab govori i podatak da je tek rezervista Milunović uspeo da smanji prednost. Još jednom slaba igra i to samo tri dana od poraza u polufinalu Kupa Srbije donela je ekipi trenera Dejana Stankovića još jedan poraz.

"Imali smo psihički veoma težak meč u sredu, što se videlo danas. Bili smo nepažljivi na startu utakmice, brzo primili dva gola, ali bilo je i dobrih stvari. Mogli smo i ranije da postignemo pogodak i mislim da bi sve bilo drugačije da jesmo. Glava je najveći problem, pravili smo neke kardinalne greške, ali kraj je prvenstva. Moramo da radimo na tim stvarima, da ih poboljšamo. Drugo poluvreme je bilo dosta bolje. Čestitam rivalu na pobedi, mi idemo dalje i vidimo se na proslavi titule", rekao je posle utakmice šef stručnog štaba Crvene zvezde Dejan Stanković.

TSC je ostao neporažen na domaćem terenu.